برای ثبت درخواست فیلم روی این لینک کلیک کنید . در حال راه اندازی نسخه اندرویدی می باشیم

گزارش باکس آفیس هفته اخیر و صدرنشینی مجدد پلنگ سیاه

ارسال شده 2018/03/12 41 0


گزارش باکس آفیس هفته اخیر و صدرنشینی مجدد فیلم تحسین شده «پلنگ سیاه» (Black Panther)

- black panther87 - گزارش باکس آفیس هفته اخیر و صدرنشینی مجدد پلنگ سیاه

برای چهارمین هفته، فیلم موفق «پلنگ سیاه» به حکمفرمایی خود در گیشه ادامه داد و به فروش جهانی ۱ میلیارد دلاری دست پیدا کرد.

سلطنت «پلنگ سیاه» (Black Panther) در جدول باکس آفیس هنوز ادامه دارد و بعد از چهار هفته، این فیلم توانست به فروش جهانی ۱ میلیارد دلاری دست پیدا کند. این فروش، موفقیتی پرسود برای دیزنی و مارول رقم زد. فروش خانگی «پلنگ سیاه» در هفته اخیر ۴۱٫۱ میلیون دلار تخمین زده شده است. فروش خانگی این فیلم از آغاز اکران خود تا به امروز به رقم ۵۶۲ میلیون دلار رسیده است و این فروش، «پلنگ سیاه» را به دومین فیلم پرفروش ابرقهرمانی در سرتاسر جهان تبدیل می کند. در باکس آفیس جهانی، «پلنگ سیاه» بالاخره در چین نیز اکران شد و توانست فروش ۶۶٫۵ میلیون دلاری در چین بدست آورد. فروش خارجی این فیلم در هفته اخیر ۱۰۰ میلیون دلار تخمین زده شده است. بدین ترتیب، فروش این فیلم در خارج از خانه بعد از چهار هفته اکران به رقم ۵۱۶٫۶ میلیون دلار می رسد و شاهد فروش ۱٫۰۷۸ میلیارد دلاری آن در سرتاسر جهان هستیم. کارگردانی این فیلم را «رایان کوگلر» برعهده داشته و ستارگانی از جمله «چادویک بوزمن»، «مایکل بی.جردن»، «لوپیتا نیونگو»، «دانای گوریا» و «مارتین فریمن» در آن حضور داشته و به ایفای نقش می پردازند.

- blackpanther55 - گزارش باکس آفیس هفته اخیر و صدرنشینی مجدد پلنگ سیاه

یکی از رویداد های مهم این هفته، اکران فیلم «چین‌خوردگی در زمان» (A Wrinkle in Time) محصول کمپانی دیزنی است که توانست با فروش داخلی ۳۳٫۳ میلیون دلاری اش، جایگاه دوم جدول باکس آفیس را تصاحب کند. برعکس «پلنگ سیاه»، اکران «چین‌خوردگی در زمان» باعث خوشحالی دیزنی نشد زیرا این کمپانی انتظار فروش ۳۵ میلیون دلاری در هفته اول اکران این فیلم داشت. با این وجود، برخی بر این باورند که فروش این فیلم در هفته های جاری رشد بیشتری خواهد داشت. در باکس آفیس جهانی، فروش ۶٫۳ میلیون دلاری را از این فیلم شاهد هستیم. البته این را هم باید در نظر داشت که این فیلم فقط در کشور های روسیه و اسپانیا اکران شده است و قرار است تا آخر این ماه اکران خود در فرانسه، انگلیس، ایتالیا، استرالیا، برزیل و مکزیک را آغاز کند. کارگردانی «چین‌خوردگی در زمان» را «آوا دوورنی» برعهده داشته است. این فیلم همچنین توانسته نمره B را از منتقدان وبسایت سینما اسکور دریافت کند. فیلم ترسناک «بیگانگان: شکار در شب» (Strangers: Prey at Night) با اکران خود در سینماهای آمریکا، فروش ۱۰٫۲ میلیون دلاری را ازآن خود کرد و در جایگاه سوم این جدول قرار گرفت. منتقدان وبسایت سینما اسکور به این فیلم روی خوش نشان نداده اند و «بیگانگان: شکار در شب» توانست نمره نچندان جالب C را از این وبسایت دریافت کند.

- wrinkle time min - گزارش باکس آفیس هفته اخیر و صدرنشینی مجدد پلنگ سیاه

اثر جدید کمپانی فاکس قرن بیستم، «گنجشک سرخ» (Red Sparrow) با کاهش فروش خود نسبت به هفته گذشته در جایگاه چهارم جدول باکس آفیس قرار گرفت. فروش این هفته این فیلم در سینماهای آمریکا ۸٫۱۵ میلیون دلار تخمین زده شده است. بدین ترتیب، فروش خانگی این فیلم بعد از ۱۰ روز اکران به ۳۱٫۱ میلیون دلار می رسد. «گنجشک سرخ» همچنین توانست فروش خارجی ۱۵٫۷ میلیون دلاری داشته باشد و فروش جهانی خود را تا به اینجای کار به ۸۲٫۹ میلیون دلار برساند. «گنجشک سرخ» به کارگردانی «فرانسیس لارنس»، ستارگانی از جمله «جنیفر لارنس» و «جول ادگرتون» را در خود جای داده است و توانسته نمره B را از وبسایت سینما اسکور دریافت کند.«شب بازی» (Game Night) محصول کمپانی برادران وارنر توانست با فروش ۷٫۹ میلیون دلاری اش در خانه، جایگاه پنجم این جدول را به خود اختصاص دهد. فروش خانگی این فیلم کمدی تا به اینجای کار ۴۵ میلیون دلار تخمین زده شده است. در خارج از خانه، این فیلم توانست با اضافه کردن ۵٫۴ میلیون دلار، فروش خارجی خود را به ۲۴٫۷ میلیون دلار برساند. بدین ترتیب، فروش جهانی «شب بازی» ۷۰ میلیون دلار خواهد بود. «فرانسیس دالی» و «جاناتان گولدستاین» کارگردانی این اثر کمدی را برعهده دارند. ستارگانی همچون «کایل چندلر»، «بیلی مگنوسن»، «جسی پلمونس» و «جیسون بیتمن» در این فیلم حضور داشته و به ایفای نقش می پردازند. این را هم اضافه کنم که بودجه ساخت «شب بازی» ۳۷ میلیون دلار است و توانسته نمره +B را از وبسایت سینما اسکور دریافت کند.

- game night min - گزارش باکس آفیس هفته اخیر و صدرنشینی مجدد پلنگ سیاه

هفته آینده چه فیلم هایی به‌روی پرده های سینما خواهند رفت؟

هفته آینده، فیلم مورد انتظار «توم ریدر» (Tomb Raider) اکران خود در ۳۶۰۰ سال سینما در آمریکا و همچنین در ۴۵ کشور دیگر را آغاز می کند. فیلم اکشن «Love, Simon» نیز در ۲۴۰۰ سالن به‌روی پرده های سینما خواهد رفت. این را هم باید اشاره کرد که قسمت دوم «حاشیه اقیانوس آرام» (Pacific Rim 2) و فیلم مورد انتظار «ناعاقلانه» (Unsane) در تاریخ ۲۳ مارس ۲۰۱۸ (۳ فروردین ۱۳۹۷) اکران خود در سینماهای خارج از خانه را آغاز می کنند.

نویسنده: مانی شکیبایی


پیشنهادات سایت:

برای باخبر شدن از آخرین اخبار سایت و سینمای جهان ، به کانال تلگرام بپیوندید.

کانال تلگرام